Łódzkie taxi ? gwarancja przyjazdu pod wskazany adres
W dużych miastach takich, jak Łódź czy Warszawa komunikacja miejska może stanowić naprawdę bardzo duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mieszkają w tym ośrodku miejskim. Czasem nawet podróżowanie z mapą może być dość trudne. Dlatego też dobrym wyborem wydaje się wybór transportu taxi, jeśli musimy szybko gdzieś dotrzeć.
Taksówkarz nie tylko zaoferuje nam pomoc w dotarciu do celu, ale także zawiezie nas w określone miejsce o wiele szybciej niż musielibyśmy poruszać się innymi środkami transportu. Jest to niewątpliwie olbrzymia zaleta tego rozwiązania, chociaż trzeba przyznać, że podróżowanie taksówkami nie należy do najtańszych wśród dostępnych form transportu.
O taksówkarzu w Wikipedii
Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne.
Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pieniędzy. Wielu taksówkarzy (szczególnie w większych miastach) jest zrzeszonych w korporacjach i związkach zawodowych.
Od stycznia 2014 z uwagi na deregulację zawodu w Polsce w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców szkolenia i egzaminy nie są wymagane, powyżej 100 tys. mieszkańców o ich utrzymaniu lub zniesieniu decyduje rada miasta
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz
W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia
Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.
Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy