Rekuperacja co jak

wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystan

Rekuperacja co jak rekuperacja gdańsk
Rozbudowanie działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie ogromne oszczędności, jedną z ciekawych możliwości jest . Co należy wiedzieć o grzaniu?

Rekuperacja w domach

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda. Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj. wymiennik krzyżowy. W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja


Poprawa wydajności ogrzewania

Minimalizacja strat ciepła jest ważnym elementem optymalizacji cieplnej każdego budynku. Zakres działań zależy od stanu w jakim jest budynek oraz od budżetu przeznaczonego na zmniejszenie strat ciepła. Oczywiście podstawą jest docieplenie budynku odpowiednia warstwą izolatora. Najczęściej wykorzystuje się styropian w dużych płytach o odpowiedniej grubości.

Kolejnym krokiem powinna być kontrola ogrzewania oraz jego ewentualna modernizacja, ponieważ stary piec C.O. może przynosić bardzo duże straty energetyczne, które przecież kosztują. Ważna może być też kontrola szczelności okien, drzwi oraz dobra wydajność wentylacji w budynku.


Izolator cieplny

Izolator termiczny, termoizolator ? substancja, materiał albo produkt o małej przewodności cieplnej. Dla materiałów budowlanych pracujących w temperaturach mniejszych od 100 °C za izolatory uznaje się materiały o przewodności cieplnej mniejszej od 0,1 W/(m?K). W technice wysokich temperatur nawet do 10 W/(mK).

Dobrymi izolatorami ciepła są wełna celulozowa, styropian, wełna mineralna, cienka warstwa suchego powietrza.

Z materiałów litych za izolatory ciepła uznaje się także drewno.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Izolator_ciepła



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/