Projekty indywidualne czy gotowe. O architektach

albo kupujemy gotowy projekt. Na co patrzeć przy wyborze architekta?Zmieniający się rynekRynek mieszkań ciągle ulega zmianom, a deweloperzy i architekci starają się nad tymi zmianami nadążyć....Coraz to nowe normy dotyczące energo

Dodane: 06-11-2015 07:34
Projekty indywidualne czy gotowe. O architektach Kupno domu, albo decyzja o jego budowie to poważna inwestycja, z tego powodu należy ją dobrze przemyśleć, żeby później niczego nie żałować. Kiedy wybór padnie na budowę: , albo kupujemy gotowy projekt. Na co patrzeć przy wyborze architekta?

Zmieniający się rynek

Rynek mieszkań ciągle ulega zmianom, a deweloperzy i architekci starają się nad tymi zmianami nadążyć....Coraz to nowe normy dotyczące energooszczędności domów i mieszkań wymuszają zmiany w projektach.

W przyszłości- i to wcale niedalekiej- wszystkie nowe budynki będą musiały być pasywne i nie ma od tego ucieczki. Koszty budowy się zwiększą, ceny projektów również, a co za tym idzie ceny samych nieruchomości. Jednak jest i dobra strona: mieszkanie w takim budynku będzie tańsze i zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą.


Jakość i profesjonalizm- ma swoja cenę

Projekt domu może być albo dobry, albo zły, nie ma nic pomiędzy. I nie chodzi tutaj tylko o kwestie estetyczne, ale i dużo ważniejsze, użytkowe. Widywałem domy gdzie wyloty rynien były tuż przy drzwiach, co w połączeniu z wysokim profilem dachu sprawiało, że woda przelewała się i moczyła elewację budynku i ochlapywała domowników kiedy wychodzili w deszczową pogodę.

Pewnie znajdzie się więcej takich kwiatków, jak np. nieotwierające się okno, ponieważ zahacza o balustradę na balkonie. Podsumowując- nie ma co oszczędzać na projekcie, bo chytry traci dwa razy.


Architektura

Architektura (łac. architectura) ? każdy zbiór zasad planowania, projektowania, konstruowania oraz prawidłowego doboru materiałów dotyczący przede wszystkim budownictwa, a także w swej pierwotnej postaci gnomoniki oraz machin budowlanych jak i wojennych1.

Architektura jest także rozumiana jako budynek, budowla lub obiekt małej architektury usytuowany przez człowieka na powierzchni Ziemi pojedynczo lub w zabudowie w danym miejscu i w określonym czasie (epoce) widziany z konkretnego punktu obserwacyjnego. Architektura jest obrazem obiektów prawnie określonych jako obiekt budowlany.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/