Poradnik o roletach

Dodane: 11-03-2015 07:50
Poradnik o roletach Gdzie warto kupić żaluzje ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo estetyczne, często jednak...są źle dobierane, ale o tym w innym artykule. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc bardzo skuteczną osłoną. Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza wykonane na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są trwałe, nie blakną od światła i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Jak wybierać rolety?

Jak wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że istnieje kilka typów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Wiadomo, że te pierwsze będą tańsze, jednak jeśli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.


Rolety czy żaluzje?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego światła padającego na ekran telewizora, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest łatwy. Kiedyś żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/