O kupowaniu zabawek

stępnych na rynku zabawek jest wykonana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich za

O kupowaniu zabawek Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Wpływ drewnianych zabawek na wychowanie dziecka

Można z łatwością zauważyć, że znacząca większość obecnie dostępnych na rynku zabawek jest wykonana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich zabawek jest bardzo krótka, zatem nic dziwnego, że wielu rodziców szuka alternatywy dla wydawania w ten sposób dużych sum. Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie mogą być zabawki drewniane, które mogą nauczyć dziecko szanowania swoich przedmiotów. Taką zabawkę dodatkowo z pewnością o wiele trudniej zepsuć i wobec tego można je o wiele rzadziej wymieniać.


Warto wiedzieć

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny


Ciekawostki

Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1. Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2. Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek. Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej.

Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku. Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników.

Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domek_dla_lalek



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/