Na temat: Domy opieki dla seniorów

Mikołów. Krótko o domach starości.Niełatwe zabiegi pielęgnacyjne dla osoby starszejPielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebi

Na temat: Domy opieki dla seniorów Nie każdy ma czas na opiekę nad seniorem i mimo, że bardzo często to nasi rodzice to musimy zagwarantować im dobrą. Między innymi z tego powodu powstają miejsca jak na przykład . Krótko o domach starości.

Niełatwe zabiegi pielęgnacyjne dla osoby starszej

Pielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebie i osoby nad którą się opiekuje. Często samo przenoszenie na inne miejsce jest bardzo problematyczne i źle zrobione może mocno uszkodzić pacjenta.

W domach opieki, czy tez jak kto woli w domach seniora zatrudniany jest personel medyczny, który jest odpowiednio przeszkolony do radzenia sobie z różnymi rodzajami chorób oraz dysfunkcji spowodowanych starością. W takim miejscu z pewnością właściwie zaopiekują się taką osoba.


Trudna decyzja o domu opieki

Oddanie członka rodziny do domu opieki zawsze wiąże się z dylematem, czy na pewno dobrze zdecydowano. Większość osób ma wyrzuty sumienia ponieważ nie mogli odpowiednio zadbać o seniora w swojej rodzinie, jednak często te rozterki są bezpodstawne i nie potrzebne.

Czasami po prostu brakuje nam doby aby zrobić wszystko co trzeba przy osobie starszej i jeszcze pogodzić to z pracą i obowiązkami w sowim domu. W takich przypadkach oddanie seniora do domu opieki to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla samej osoby starszej, która otrzyma pełną opiekę.


Wikipedia i starość

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1. W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/