Tworzenie naklejek reklamowych
Naklejki reklamowe projektowane są przez osoby, które fachowo zajmują się wykonywaniem naklejek reklamowych. Znają one bardzo dobrze ofertę sklepu rozprowadzającego naklejki i potrafią wykonywać je w bardzo atrakcyjny sposób. Najpierw muszą przygotować ich odpowiednie projekty, a następnie zająć się ich drukowaniem.
Wszelkie koszty związane z drukowaniem nowych naklejek zostaną oczywiście poniesione przez ich zleceniodawców. Oni także będą odpowiedzialni za samo rozprowadzanie naklejek reklamowych. Trzeba przyznać, że rozprowadzanie naklejek reklamowych może być naprawdę bardzo dobrym sposobem na przekonanie potencjalnych klientów do tego, że warto skorzystać z nowej oferty jednego ze sklepów.
Pracownicy zakładu poligraficznego
Zakład poligraficzny prowadzony jest przez osoby, które dobrze znają się na drukowaniu i wykańczaniu różnego rodzaju książek. Dlatego pracownikami zakładu poligraficznego są technicy zajmujący się drukowaniem i oprawianiem książek. Samo sprawdzanie drukowanych książek pod względem poprawności językowej przeprowadzane jest przez zespół redakcyjny, a wygląd okładek przygotowywany przez grafików.
Wobec tego zakłady poligraficzne przyjmują zlecenia na oprawy książek oraz ich zabezpieczanie przed różnymi uszkodzeniami. Są one otwarte w ciągu tygodnia, a czasami także w soboty. Poszczególni pracownicy zakładów poligraficznych mogą przyjmowane przez siebie zlecenia wykonywać także w niedziele. Dzięki temu klienci będą zadowoleni z czasu oczekiwania na wykonanie ich zlecenia.
Techniki graficzne. Cytat z Wikipedii
Techniki graficzne dzielone są na grupy ze względu na sposób opracowania matrycy (np. cięcie, trawienie) i materiał, z którego jest zrobiona (np. drewno, gips, miedziana płyta). Istnieją trzy podstawowe grupy:
1. techniki druku wypukłego polegają na żłobieniu w matrycy linii i płaszczyzn, które mają pozostać niewydrukowane ? na odbitce ślad pozostawią wypukłe części formy drukowej; są to m.in. drzeworyt, kamienioryt, linoryt, gipsoryt, pirografia, cynkoryt, korkoryt, fleksografia;
2. techniki druku wklęsłego polegają na żłobieniu lub trawieniu w matrycy linii i płaszczyzn, które odbiją się na papierze:
techniki suche (ryte): miedzioryt, staloryt, sucha igła (suchoryt), ceratoryt, kamienioryt, mezzotinta (sztuka czarna);
techniki trawione: akwaforta, akwatinta, miękki werniks, odprysk, heliograwiura, fluoroforta;
techniki metalowe ? te z technik suchych i trawionych, które do wykonania matrycy wykorzystują metalową płytkę;
3. techniki druku płaskiego polegają na takim spreparowaniu matrycy, aby część nie pokryta rysunkiem była odporna na przyjmowanie farby drukarskiej; zaliczamy do nich: litografię, algrafię, cynkografię (cynkotypię), monotypię.
Poza tymi trzema grupami istnieje jeszcze druk sitowy oraz druk cyfrowy. Pierwszy różni się od technik z ww. grup tym, że farba jest przetłaczana przez matrycę, a wykorzystywany jest w technice serigrafii. Druk cyfrowy natomiast, w odróżnieniu od reszty, nie wymaga użycia formy drukowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika