Kosmetyki dla skóry z problemami

tłustej emulsji wodnotłuszczowej. W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów mark

Kosmetyki dla skóry z problemami kosmetyki na trądzik

Wikipedia i definicja kremu

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)


Najlepsze kosmetyki orientalne

Wiele osób zainteresowanych jest kupowaniem kosmetyków orientalnych. Są one sprzedawane w przystępnej cenie. Trzeba jedynie posiadać dobre rozeznanie na rynku kosmetyków orientalnych żeby móc wybrać dla siebie takie tego typu kosmetyki, które będą nie tylko posiadały najwyższą jakość, ale również będą sprzedawane w bardzo dobrej cenie. W przeciwnym razie można przesadnie się wykosztować przy kupnie kosmetyków naturalnych, które dodatkowo nie zrobią na konsumencie dobrego wrażenia.

Tymczasem trzeba podkreślić, że dobre kosmetyki orientalne są bardzo łagodne dla skóry, doskonale ją nawilżają i odżywiają oraz sprawiają, że nabiera ona zupełnie innego wyrazu. Dlatego wydaje się, że warto wszystkim polecać kupowanie kosmetyków orientalnych dla całej rodziny i promować ich regularne stosowanie.


Olej monoi-tiare. Wikipedia

Olej monoi-tiare - olej przygotowywany z kwiatów bądź pąków gardenii tahitańskiej (Gardenia taitensis) macerowanych w oleju kokosowym. W temperaturze poniżej 22 °C olej zastyga, ma białawy kolor i przyjemny zapach. Zawiera duże ilości kwasu laurynowego, kwasu mirystynowego oraz kwasy: palmitynowy, olejowy i kaprylowy.

W przemyśle kosmetycznym polecany dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i podrażnionej. Nadaje skórze miękkość, jedwabistość, chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wody. Stosowany również w maskach przy suchych, łamliwych włosach, jako dodatek w olejkach do kąpieli. Dodawany do preparatów After-Sun jako ochrona przeciwsłoneczna. Do oleju monoi-tiare dodawany jest również często olejek eteryczny (waniliowy, ylangowy lub z drzewa sandałowego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_monoi-tiare



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/