Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

o duża ilość Słońca nie tylko podczas upalnego lata, ale nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że całe niebo jest pokryte chmurami, istnieje olbrzymi potencjał do wykorzystywania energii słonecznej w celach przetwórczych. Energia pocho

Kilka słów o zestawy fotowoltaiczne cena

Wybór energii słonecznej ? najlepszy dla mieszkańca Polski!

Polska jest dość korzystnie położonym krajem pod względem nasłonecznienia. Dzięki temu, że dociera do nas bardzo duża ilość Słońca nie tylko podczas upalnego lata, ale nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że całe niebo jest pokryte chmurami, istnieje olbrzymi potencjał do wykorzystywania energii słonecznej w celach przetwórczych. Energia pochodząca ze Słońca to doskonały pomysł na wytwarzanie prądu na własny użytek. Najbardziej popularne są obecnie kolektory słoneczne, które mogą posłużyć na przykład do ogrzewania wody w gospodarstwie domowym czy nawet w sporym przedsiębiorstwie. Oczywiście, z roku na rok pojawia się coraz więcej rozwiązań w tym zakresie i dzisiaj możemy już zdecydować się na zupełnie inne instalacje, które również korzystają ze słońca.


Zalety odnawialnych źródeł energii

Odnawialne źródła energii są w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Najważniejsze jest to, że instalacja kolektorów słonecznych czy paneli fotowoltaicznych na naszym dachu czy w pobliżu naszego domu sprawia, że produkujemy energię elektryczną w zgodzie z naturą. Jest to coraz bardziej istotne w obliczu kończących się zapasów związanych z produkcją takiej energii tradycyjnymi metodami. Co więcej, takie rozwiązanie jest również o wiele tańsze niż zakup energii elektrycznej z innych źródeł. Co prawda, koszt takich instalacji jest dość znaczny, jednak zwraca się on już po kilku latach, więc jest to opłacalne przedsięwzięcie.


Kolektor słoneczny

Kolektor słoneczny ? urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

Kolektory można podzielić na:

płaskie:
cieczowe,
gazowe,
dwufazowe,
płaskie próżniowe,
próżniowo-rurowe (nazywane też próżniowymi, w których rolę izolacji spełniają próżniowe rury),
skupiające (prawie zawsze cieczowe),
specjalne (np. okno termiczne, izolacja transparentna).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/