Zmiana na chemię ekologiczną
Często zdarza się, że nasze dziecko lub my sami nagle dostaniemy wysypki lub stanu zapalnego skóry. Powody mogą być różne od kosmetyków przez proszek do prania, aż do środków czystości. Dlatego warto pomyśleć wtedy o zastąpieniu chemii domowej środkami ekologicznymi lub nawet własnej roboty. Pomoże to nie tylko zmniejszyć ryzyko podrażnień, ale może przyczynić się do ogólnej poprawy stanu skóry i zdrowia domowników. Coraz częściej można na półkach sklepowych oraz w sklepach Internetowych produkty, które są bezpieczne i dla nas i dla środowiska. Co więcej nawet nie odbiegają cenowo od tych, które stosuję na dzień dzisiejszy większość Polaków.
Wylane wino na dywanie
Rozlana kawa, czy wylane wino na dywanie to nie tragedia. Z każdą plamą można sobie poradzić mając odpowiednie środki i wiedzę, jak ich fachowo użyć. Próba samodzielnego wywabienia plamy kończy się najczęściej jeszcze większym i jeszcze bardziej widocznym przebarwieniem. Nim samemu zaczniemy eksperymentować i pastwić się nad biednym chodniczkiem może warto rozważyć, czy nie skorzystać z usług firmy oferującej profesjonalne pranie dywanów. Możemy w ten sposób zaoszczędzić sobie sporo kłopotów i nerwów, oraz wydatku na nowy dywan. Duże doświadczenie i wiedza nabyta w praktyce pozwalają profesjonalnym firmom oferować usługi wysokiej jakości, bez ryzyka. Nie ma potrzeby męczyć się i powiększać plamę, skoro firma oferująca pranie dywanów zrobi to za Ciebie. Rzeczy wymagające fachowego potraktowania najlepiej zostawić fachowcom, którzy wiedzą co zrobić, by efekt wysiłku był go wart. Używane przez nich profesjonalne środki są często drogie i nie opłaca się ich kupować do jednej plamy. Znacznie taniej wyniesie wynajęcie profesjonalnej firmy, która dobierze odpowiedni środek do poszczególnego zabrudzenie, jak też mając doświadczenie w używaniu tego typu produktów chemicznych, użyje go zgodnie z zaleceniami.
Zaawansowana japońska toaleta
Do innych spotykanych opcji należą: automatycznie otwierana pokrywa wyposażona w czujnik zbliżeniowy, który otwiera lub zamyka pokrywę w zależności od pozycji użytkownika. Najnowszą innowacją są inteligentne czujniki rozpoznające stojącą pozycję użytkownika, wówczas automatycznie otwierają pokrywę (jeśli osoba stoi tyłem do ubikacji) lub pokrywę wraz z siedziskiem (jeśli osoba stoi przodem do ubikacji); podgrzewane siedzisko, którego temperaturę można regulować w przedziale od 30 °C do 40 °C4.
Funkcja ogrzewania siedziska jest bardzo popularna. Można ją znaleźć nawet w ubikacjach, które nie posiadają funkcji bidetu. Jest to często przedstawiane jako przykład zbytecznego użycia techniki. Jednak ponieważ większość japońskich domostw nie posiada centralnego ogrzewania podgrzewanie siedziska zimą wyraźnie poprawia komfort użytkowania419.
Niektóre washlety odtwarzają muzykę, co ma na celu ułatwienie rozluźnienia zwieracza (np. ubikacje firmy Inax odtwarzają kilka pierwszych nut Op. 62 No. 6 Frühlingslied Felixa Mendelssohna). Kolejnymi spotykanymi funkcjami są: automatyczne spłukiwanie, automatyczny odświeżacz powietrza i powierzchnia antybakteryjna42027.
Niektóre modele zaprojektowane z myślą o osobach starszych mogą być wyposażone w podłokietniki lub urządzenia pomagające wstać. Funkcja delikatnego zamykania spowalnia pokrywę przy zamykaniu, aby nie trzaskała. W niektórych modelach pokrywa zamyka się automatycznie po określonym wcześniej czasie od spłukania.
Najnowsze modele zapisują pory, w których ubikacja jest używana i mają opcję oszczędzania energii, która ogrzewa siedzisko tylko wtedy, gdy na podstawie ułożonego harmonogramu istnieje wysokie prawdopodobieństwo jej użytkowania. Niektóre ubikacje mogą wytwarzać poświatę w ciemności lub nawet mieć klimatyzację na gorące letnie dni4.
Instrukcje obsługi tych toalet są przeważnie tylko w języku japońskim, choć większość przycisków często oznaczona jest piktogramami. Przycisk spłuczki przeważnie opisany jest jedynie znakami chińskimi, przez co osoby nieznające pisma japońskiego mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego przycisku. Z tego samego powodu obcokrajowcy mogą nie być w stanie skorzystać z wielu zaawansowanych funkcji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii