Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty

ach danych uwzględniających zasiedlenie przez człowieka (gęstość populacji, zabudowane obszary), dostępność (drogi, koleje, żeglowne rzeki, linia brzegowa), przekształcenie krajobrazu (użytkowanie ziemi, zakrycie ziemi) i infrastr

Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty panele sharp sklep

Ekologicznie - definicja wskaźniku wpływu człowieka

Wskaźnik wpływu człowieka jest miarą bezpośredniego ludzkiego wpływu na ziemskie ekosystemy opartą na najlepszych dostępnych zestawach danych uwzględniających zasiedlenie przez człowieka (gęstość populacji, zabudowane obszary), dostępność (drogi, koleje, żeglowne rzeki, linia brzegowa), przekształcenie krajobrazu (użytkowanie ziemi, zakrycie ziemi) i infrastruktura energii elektrycznej (oświetlenie nocne). Wartości HII rozciągają się od 0 do 64. Zerowa wartość oznacza brak ludzkiego wpływu a 64 przedstawia największy możliwy wpływ ze strony człowieka uwzględniający wszystkie 8 miar ludzkiej obecności. 1

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_wp%C5%82ywu_cz%C5%82owieka


Co to jest mikroklimat?

Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.

Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat


Plusy energii odnawialnej

Największą zaletą energii odnawialnej jest niewątpliwie troska o środowisko towarzysząca wytwarzaniu tego rodzaju energii. Dzięki czerpaniu energii ze Słońca czy wiatru nie tylko nie powodujemy, że zasoby takich kopalin, jak węgiel kamienny się kończą, ale także nie emitujemy do atmosfery zanieczyszczeń, które mogą być bardzo groźne dla przyszłych pokoleń. Wykorzystując odnawialne źródła energii dbamy więc o naszych potomnych. Co więcej, instalacje takie, jak panele słoneczne są coraz mniej kosztowne, a ich używanie jest tańsze w eksploatacji o wiele niż korzystanie z tradycyjnych źródeł wytwarzania energii. Nic więc dziwnego, że te nowoczesne rozwiązania cieszą się coraz większym uznaniem.



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/